Night Talk

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Night Talk

Ελάτε όλοι στην παρέα μας


+5
dustdevil7
Madrilenos
Petrominas
babis xanthi
Bill xanthi
9 απαντήσεις

    Superleague 2008-2009

    Bill xanthi
    Bill xanthi
    Bill the "Co-Αφεντικό"
    Bill the


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1095
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Παναθα,Ξάνθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 02/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από Bill xanthi Παρ Μάης 30, 2008 8:56 pm

    Εδώ μπορείτε να ποστάρετε οτι θέλετε για την νέα σεζόν...
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Κυρ Ιουν 01, 2008 2:33 pm

    Marca: Συμφωνία Παναθηναϊκού- Λάουντρουπ

    Ο Μίκαελ Λάουντρουπ απάντησε θετικά στην πρόταση να αναλάβει την τεχνική ηγεσία του Παναθηναϊκού, όπως αναφέρει δημοσίευμα της ισπανικής εφημερίδας Marca!
    Superleague 2008-2009 1212330328_laudrup_250x


    Το συγκεκριμένο ρεπορτάζ ισχυρίζεται ότι ο δανός προπονητής είπε το πολυπόθητο "ναι" στο τριφύλλι και θα συνεχίσει την καριέρα του στην Ελλάδα για τα επόμενα 2 χρόνια, με συνολικές απολαβές που φτάνουν τα 5 εκ. ευρώ.
    Ο λόγος που ο Λάουντρουπ δέχτηκε να αφήσει το ισπανικό πρωτάθλημα για το ελληνικό, είναι η πρόκληση της συμμετοχής στο Champions League και το υψηλότατο μπάτζετ για μεταγραφές, που του υποσχέθηκαν οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού.
    Την είδηση επιβεβαίωσε ο μάνατζερ του Λάουντρουπ, Μπαϊράμ Τουτουμλού, με δηλώσεις που έκανε στον ραδιοφωνικό σταθμό SuperSportFM: "Συμφωνήσαμε με τον Παναθηναϊκό. Είναι μία πολύ καλή προοπτική. Οι επαφές έγιναν σε πολύ καλό κλίμα. Δεν μπορώ να πω περισσότερα. Τα υπόλοιπα θα τα πούμε στη συνέχεια".
    Πάντως, από την πράσινη ΠΑΕ όχι μόνο δεν επιβεβαιώνεται κάτι τέτοιο, αλλά διαψεύδεται κατηγορηματικά!
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Τρι Ιουν 03, 2008 5:12 pm

    Aνακοίνωσε Παπαδόπουλο

    Την 3η μεταγραφή ενόψει της νέας περιόδου, ανακοίνωσε την Τρίτη (3/6) η ΠΑΕ Ολυμπιακός. Πρόκειται για τον 19χρονο μέσο, Γιάννη Παπαδόπουλο, ο οποίος αγωνίστηκε την περασμένη σεζόν στον Ηρακλή και υπέγραψε στους Πρωταθλητές Ελλάδας συμβόλαιο συνεργασίας για τα επόμενα 4 χρόνια.
    Superleague 2008-2009 1212505696_papadoosfp1_250x
    Γιάννης Παπαδόπουλος

    "Η Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. ανακοινώνει την απόκτηση, του διεθνή με την Εθνική Νέων, ποδοσφαιριστή Γιάννη Παπαδόπουλου από τον Ηρακλή. Ο ποδοσφαιριστής υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας τεσσάρων ετών", αναφέρεται χαρακτηριστικά στην ανακοίνωση.
    Να σημειωθεί ότι ο νεαρός άσος, όπως και οι -πλέον- συμπαίκτες του Κυριάκος Παπαδόπουλος, Βασίλης Λαμπρόπουλος και Λευτέρης Ματσούκας, θα χάσουν μεγάλο μέρος της καλοκαιρινής προετοιμασίας του Ολυμπιακού, καθώς θα ενσωματωθούν στην Εθνική Νέων για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, που θα γίνει στην Τσεχία.
    Ο Γιάννης Παπαδόπουλος αποτελεί το τρίτο φετινό μεταγραφικό απόκτημα του Ολυμπιακού, μετά τον Γιώργο Γκαλίτσιο και τον Πάβελ Κόβατς.

    Στο πρωτάθλημα της φετινής περιόδου, είχε 21 συμμετοχές με τη φανέλα του Γηραιού, εκ των οποίων οι 12 ως βασικός. Από αυτά τα 21 παιχνίδια, στα 6 αντικαταστάθηκε. Δέχτηκε 3 κίτρινες κάρτες, ενώ πέτυχε ένα -και μοναδικό- καταπληκτικό γκολ στις 25 Δεκεμβρίου 2007, στη νίκη του Ηρακλή 3-0 επί της Ξάνθης στα Πηγάδια.

    Ευχαριστημένος από τη μεταγραφή του στον Ολυμπιακό, δήλωσε στις πρώτες του δηλώσεις σαν παίκτης των ερυθρολεύκων στο επίσημο site της ΠΑΕ, ο Γιάννης Παπαδόπουλος. Ο 19άχρονος ποδοσφαιριστής σημείωσε πως θα προσπαθήσει για το καλύτερο, ενώ δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει την πρώην ομάδα του, τον Ηρακλή.
    Αναλυτικά οι δηλώσεις του Παπαδόπουλου:
    "Είμαι πολύ ευχαριστημένος που είμαι πλέον μέλος της οικογένειας του Ολυμπιακού, της μεγαλύτερης ομάδας στην Ελλάδα. Γνωρίζω ότι οι απαιτήσεις είναι μεγάλες και θα προσπαθήσω με όλες μου τις δυνάμεις για το καλύτερο. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Ηρακλή και τους ανθρώπους του για αυτά που μου προσέφεραν στα χρόνια που αγωνίστηκα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης".
    To who is who του Παπαδόπουλου
    Ο Γιάννης Παπαδόπουλος γεννήθηκε στις 9 Μαρτίου 1989 και προέρχεται από ποδοσφαιρική οικογένεια, καθώς πατέρας του είναι ο Δανιήλ Παπαδόπουλος που έκανε μεγάλη καριέρα στον Ηρακλή
    Ο νέος ερυθρόλευκος άσσος αγωνίζεται στην μεσαία γραμμή και είναι μαζί με τους Λευτέρη Ματσούκα, Κυριάκο Παπαδόπουλο και Βασίλη Λαμπρόπουλο, βασικό στέλεχος της Εθνικής μας ομάδας των νέων που προκρίθηκε στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος νέων που θα γίνει στην Τσεχία.
    Φέτος αγωνίστηκε με τον Γηραιό σε 20 αγώνες πετυχαίνοντας ένα γκολ, ενώ την προηγούμενη σεζόν είχε αγωνιστεί σε πέντε παιχνίδια.

    [url=http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=13282]http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=13282
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Τρι Ιουν 03, 2008 5:15 pm

    Νυστέρι σε Λούα Λούα...


    Ολοκληρώθηκε το βράδυ της Τρίτης (2/6) η επέμβαση στον Λομάνα Λούα Λούα για να αντιμετωπιστεί η περιτονίτιδα από την υπέφερε ο κογκολέζος φορ του Ολυμπιακού. Σύμφωνα με το ιατρικό δελτίο που εξέδωσε η ΠΑΕ Ολυμπιακός, ο ποδοσφαιριστής θα παραμείνει στο νοσοκομείο για μια εβδομάδα, ενώ η επάνοδός του στην αγωνιστική δραστηριότητα θα εξαρτηθεί από την μετεγχειρητική του πορεία.
    Superleague 2008-2009 1212445265_lua_250x

    Αναλυτικά η ανακοίνωση:
    "Ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας Τρεζόρ Λομάνα Λούα Λούα υποβλήθηκε σήμερα το βράδυ, στο Ιατρικό Κέντρο Αθηνών στο Μαρούσι, σε χειρουργική επέμβαση από τον χειρουργό κ. Κωνσταντινίδη και τους συνεργάτες του.
    Στον ποδοσφαιριστή έγινε λαπαροσκοπική σκωληκοειδεκτομή για ρήξη σκωληκοειδούς απόφυσης - καθαρισμός διάχυτης περιτονίτιδας - παροχέτευση περιτυφλικού αποστήματος.
    Ο Λούα Λούα θα παραμείνει στο νοσοκομείο για μια εβδομάδα, προκειμένου να του χορηγείται ενδοφλέβια αντιβίωση. Η επάνοδός του στην αγωνιστική δραστηριότητα θα εξαρτηθεί από την μετεγχειρητική του πορεία"

    http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=13269
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Τρι Ιουν 03, 2008 5:19 pm

    Ο Μάτος στην Πόρτσμουθ...


    Nέα δεδομένα δημιουργούνται στην υπόθεση παραμονής ή όχι του Μαρσέλο Μάτος στον Παναθηναϊκό και απ` ότι φαίνεται οι εξελίξεις είναι αρνητικές για την ομάδα του τριφυλλιού.
    Superleague 2008-2009 1212484023_matos_250x

    Συγκεκριμένα, η Πόρτσμουθ έχει καταθέσει πρόταση 7,5 εκατομμυρίων ευρώ για να αποκτήσει τον βραζιλιάνο μέσο, του οποίου η ρήτρα για να σπάσει οποιαδήποτε συμφωνία, είναι στα 4 εκατομμύρια ευρώ!
    Το... ιδιοκτησιακό καθεστώς κάτω από το οποίο βρίσκεται ο ποδοσφαιριστής είναι λίγο μπερδεμένο, αφού το μεγαλύτερο μέρος ανήκει στον γνωστό ισραηλινό μάνατζερ, Πίνι Ζάχαβι, ο οποίος "προχώρησε" την μεταγραφή του στους Κυπελλούχους Αγγλιάς.
    Στον Παναθηναϊκό ανήκει μόλις το 25% των δικαιωμάτων του Μάτος και σε περίπτωση που πραγματοποιηθεί η συγκεκριμένη μεταγραφή, οι "πράσινοι" θα βάλουν στα ταμεία τους λιγότερα από 2 εκατομμύρια ευρώ. Αρκετά λιγότερα, δηλαδή, από τα 3 εκατομμύρια ευρώ που δαπάνησαν το προηγούμενο καλοκαίρι για να τον αποκτήσουν από την Κορίνθιανς.
    Ο Παναθηναϊκός του έκανε 4ετές συμβόλαιο συνεργασίας, αλλά η πρόταση της Πόρτσμουθ, είναι ικανή να "σπάσει" την συμφωνία και ο παίκτης να μετακομίσει σε ένα από τα καλύτερα πρωταθλήματα του κόσμου, την Premiership.
    Με τα μέχρι τώρα δεδομένα, φαίνεται ότι ο Παναθηναϊκός χάνει το καλύτερο "εργαλείο" που είχε στον χώρο του κέντρου και μάλιστα τη νέα σεζόν δεν θα αγωνιζόταν ως ξένος, καθώς πολύ σύντομα θα αποκτήσει κοινοτικό διαβατήριο!
    Ο μοναδικός λόγος για να χαλάσει η μεταγραφή του Μαρσέλο Μάτος στην Πόρτσμουθ, είναι να αρνηθεί ο βραζιλιάνος, στον οποίο, όμως, η αγγλική ομάδα προσφέρει πολλά περισσότερα από τα χρήματα που παίρνει στο τριφύλλι. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, οι άγγλοι του δίνουν "καθαρά" ένα εκατομμύριο ευρώ ετησίως. Αρα το δέλεαρ -εκτός από ότι θα φύγει από το ελληνικό για το αγγλικό πρωτάθλημα- είναι και οικονομικό.

    http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=13277
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Τετ Ιουν 11, 2008 11:36 am

    Πάει ΠΑΟ...


    Πολύς λόγος έγινε για το αν ο Κλέιτον πάει στον Ολυμπιακό ή την ΑΕΚ, αλλά μετά την απόσυρση του ενδιαφέροντος των δύο, ο Παναθηναϊκός είναι έτοιμος να τον κάνει δικό του.
    Superleague 2008-2009 1213170108_kleiton_250x

    Οπως αναφέρει το ρεπορτάζ, οι πράσινοι έχουν συμφωνήσει με τη Λάρισα στο 1,6 εκ. ευρώ, ενώ στα ανταλλάγματα θα συμπεριλαμβάνονται και δύο ποδοσφαιριστές (πιθανότατα οι Τσίγκας και Σιόντης).
    Ο βραζιλιάνος μέσος έφτασε την Τρίτη (10/6) στην Αθήνα (από την πατρίδα του) και πιθανότατα την Τετάρτη (11/6) θα γίνει συνάντηση μεταξύ των δύο πλευρών, που θα κρίνει το μέλλον του. Πιο συγκεκριμένα, περιμένει τον μάνατζέρ του, Κώστα Μπότο, ο οποίος βρέθηκε στην Αυστρία για το παιχνίδι της Εθνικής με την Σουηδία και αναμένεται σήμερα (11/6) να επιστρέψει.
    Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Μπότος έχει προγραμματίσει συνάντηση με τον Κώστα Αντωνίου, ώστε να ξεκαθαρίσει η συνεργασία μεταξύ του Κλέιτον και του Παναθηναϊκού.
    Ο παίκτης, κατά την άφιξή του στην Αθήνα, μίλησε στους εκπροσώπους του Τύπου, που τον περίμεναν στο αεροδρόμιο, εκφράζοντας την επιθυμία του να φορέσει τα πράσινα. "Με τιμάει το ενδιαφέρον του Παναθηναϊκού. Ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα, θα δούμε τις επόμενες μέρες τι θα συμβεί. Ο Παναθηναϊκός είναι μεγάλη ομάδα και μια μεγάλη ομάδα είναι όνειρο κάθε ποδοσφαιριστή. Αν συμφωνήσουμε θα είναι καλό και για μένα".
    Αυτό που απομένει είναι να δώσει ο Χενκ Τεν Κάτε την συγκατάθεσή του για την πραγματοποίηση της μεταγραφής, τη στιγμή που το τριφύλλι και η πλευρά του παίκτη έχουν συμφωνήσει για συμβόλαιο συνεργασίας 4 χρόνων.

    http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=13886
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Τετ Ιουν 11, 2008 7:33 pm

    Tα θέλω όλα...


    Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός Σωκράτης Κόκκαλης παρουσίασε την Τετάρτη (11/6) το μεσημέρι στην αίθουσα "Αχιλλέας Γραμματικόπουλος" του Σταδίου Καραϊσκάκη τον νέο τεχνικό των ερυθρόλευκων Ερνέστο Βαλβέρδε. Ο ισπανός προπονητής επισήμανε ότι είναι πολύ ευχαριστημένος που θα καθίσει στον πάγκο του Ολυμπιακού για τα επόμενα 2 χρόνια, ενώ υποσχέθηκε τη διατήρηση της ερυθρόλευκης κυριαρχίας εντός συνόρων, αλλά και τη βελτίωση της αγωνιστικής εικόνας της ομάδας στο Champions League.
    Superleague 2008-2009 1213200457_Valverde2_250x



    "Ευχαριστώ τον πρόεδρο του Ολυμπιακού για αυτή τη συνεργασία. Ο Ολυμπιακός είναι μια μεγάλη ομάδα τόσο στην Ελλάδα όσο και στην Ευρώπη. Ηταν η πρώτη ομάδα, που ενδιαφέρθηκε για μένα. Είμαι ευχαριστημένος και νοιώθω την υποχρέωση να κερδίσω τα πάντα. Ο Ολυμπιακός είναι μια ομάδα, που παίζει στο Champions League, ενώ στην Ελλάδα έχει κερδίσει 11 πρωταθλήματα τα τελευταία 12 χρόνια, ενώ φέτος κέρδισε και το κύπελλο" επισήμανε ο ισπανός τεχνικός και συμπλήρωσε: "Αποτελεί πρόκληση να κάνω το καλύτερο δυνατό για αυτή την ομάδα. Πιστεύω ότι έχω την υποχρέωση να κερδίζω το πρωτάθλημα με τον Ολυμπιακό, θέλω να κερδίζω πάντα, ενώ στόχος μας, στην Ευρώπη, είναι να γίνουμε πιο γρήγορη και πιο τεχνική ομάδα. Να αποκτήσουμε δηλαδή ταχύτητα και ρυθμό".
    Από τον ισπανό ζητήθηκε να σχολιάσει κάποιες δηλώσεις του Σεϊταρίδη, όπου ο έλληνας παίκτης είχε πει ότι δεν πίστευε ποτέ, πως θα έρθει στην Ελλάδα ο Βαλβέρδε, χαρακτηρίζοντάς τον ως πολύ καλό προπονητή: "Θέλω να ευχαριστήσω τον Σεϊταρίδη για τα καλά του λόγια. Σίγουρα το ποδόσφαιρο στην Ισπανία είναι διαφορετικό σε σύγκριση με το ελληνικό. Θέλω να φέρω κάποια στοιχεία από τον τρόπο παιχνιδιού των ισπανών στον Ολυμπιακό και να τα συνδυάσω με το αγωνιστικό πάθος, που υπάρχει στην ομάδα".
    Στη συνέχεια ο Βελβέρδε ρωτήθηκε για το αν έχει κάποια άποψη, αναφορικά με το ρόστερ του Ολυμπιακού: "Γνωρίζω την ομάδα, την έχω δει από διάφορα DVD. Δεν έχω μιλήσει με κάποιο παίκτη, που θέλουμε να αποκτήσουμε, αλλά θα γίνουν μετεγγραφές". Ο ισπανός προπονητής επισήμανε, μετά από σχετική ερώτηση, ότι θα προσπαθήσει να συνδυάσει θέαμα με ουσία: "Πρωταρχικός στόχος μας είναι κερδίζουμε τους αγώνες. Αλλά θέλω να παίζουμε και καλά, δηλαδή να συνδυάσουμε ουσία και θέαμα".
    Ο νέος τεχνικός των ερυθρολεύκων για πρώτη φορά στην καριέρα του δοκιμάζει τη τύχη εκτός ισπανικών συνόρων, αλλά ο ίδιος δείχνει να έχει απόλυτη εμπιστοσύνη στον εαυτό του: "Είναι η πρώτη φορά, που εργάζομαι εκτός Ισπανίας, όμως έχω απόλυτη εμπιστοσύνη σε μένα, αλλά και στην ομάδα και πιστεύω, ότι θα τα καταφέρω". Ο 44άχρονος προπονητής ρωτήθηκε για το ποιο είναι το πιο δυνατό και ποιο το αδύνατο στοιχείο της νέας του ομάδας: "Το πιο δυνατό στοιχείο του Ολυμπιακού είναι ότι έχει τη ψυχολογία του νικητή. Πρέπει πάντα να κερδίζουμε και αυτό χαρακτηρίζει την ομάδα. Ολες οι ομάδες χρειάζονται ενίσχυση και θα τα συζητήσουμε αυτά στην πορεία", ενώ επισήμανε, ότι θέλει η ομάδα του να είναι έτοιμη στο πρώτο επίσημο αγώνα της χρονιάς: "Με ενδιαφέρει η ομάδα να είναι έτοιμη στον πρώτο επίσημο αγώνα της χρονιάς, ούτε πιο πριν, ούτε πιο μετά".
    Επίσης ζητήθηκε από τον ισπανό προπονητή να μιλήσει και για την υπόθεση του Λούα Λούα: "Ο Λούα Λούα είναι μέλος της ομάδας μας. Θα συζητήσω μαζί του, όπως θα γίνει και με κάθε παίκτη του Ολυμπιακού". Ο Βαλβέρδε αναφέρθηκε, ύστερα από σχετική ερώτηση, και για τα ονόματα των Παβιό, Ουρτάδο, Εθκέρο, που φέρονται να είναι υποψήφιοι μετεγγραφικοί στόχοι των ερυθρολεύκων: "Ξέρουμε πως λειτουργούν αυτά στο ποδόσφαιρο. Θέλω να σάς πω ότι δεν έχω μιλήσει με κανέναν ποδοσφαιριστή, καθώς δεν ήμουν προπονητής του Ολυμπιακού. Θα γίνουν οι επαφές και θα αποφασίσουμε τι θα γίνει".

    Eρωτηθείς για το σύστημα το οποίο σκοπεύει να εφαρμόσει στον Ολυμπιακό, ο Βαλβέρδε απέφυγε να απαντήσει: "Εχουμε καιρό για να μιλήσουμε για συστήματα. Είναι νωρίς. Πρέπει πρώτα να γνωρίσω καλά την ομάδα. Να μελετήσουμε κάποια πράγματα. Σίγουρα ο Ολυμπιακός θέλει να κερδίζει. Ο Ολυμπιακός πρέπει να παίζει επιθετικά. Να υπάρχει ισορροπία όμως μεταξύ άμυνας και επίθεσης. Μου αρέσει να παίζω επιθετικά. Να δούμε τι θα ταιριάζει καλύτερα".
    Σε ερώτηση γιατί επέλεξε φέτος τον Ολυμπιακό, ενώ πριν από δύο χρόνια επέλεξε την Εσπανιόλ αντί την ΑΕΚ, απάντησε: "Είναι αλήθεια ότι πριν από δύο χρόνια προτίμησα την Εσπανιόλ γιατί ήταν η πρώτη που ενδιαφέρθηκε για μένα. Το ίδιο ήταν και ο Ολυμπιακός. Θέλω κάθε φορά να επιλέγω την πρώτη σοβαρή πρόταση που μου γίνεται. Εκείνη τη στιγμή ήταν η Εσπανιόλ, έτσι τώρα και ο Ολυμπιακός. Υπήρχαν κι άλλες προτάσεις για τις οποίες δεν θα ήθελα να πω τίποτα. Σίγουρα πάντως ήταν δέλεαρ και το Champions League"
    Tέλος, ο νέος τεχνικός του Ολυμπιακού ρωτήθηκε αν είναι βασικό κριτήριο για τους παίκτες που θα έρθουν η ποιότητα και η ταχύτητα. "Σας περιέγραψα πριν το είδος του παιχνιδιού που μου αρέσει για τον Ολυμπιακό. Ποιος θα έρθει και ποιος όχι δεν μπορώ να πω τώρα. Σίγουρα ο παίκτες πρέπει να έχουν ρυθμό και ένταση".

    Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός Σωκράτης, ο οποίος προλόγισε και τη συνέντευξη Τύπου, επισήμανε ότι ο Βαλβέρδε ήταν ο πρώτος στόχος για τον πάγκο του Ολυμπιακού και είναι ευχαριστημένος, που ολοκληρώθηκε η συμφωνία με τον ισπανό προπονητή: " Σήμερα (σ.σ.11/6) είναι μία ευχάριστη μέρα τον Ολυμπιακό, διότι καταλήξαμε σε συμφωνία με τον Βαλβέρδε, που ήταν ο πρώτος μας στόχος. Είναι από τους καλύτερους νέους προπονητές της Ισπανίας και το έχει αποδείξει με τον τρόπο που αγωνιστηκαν οι ομάδες του. Τον είχαμε βάλει στο μάτι εδώ και καιρό... Ο Ολυμπιακός θέλουμε να παίζει σύγχρονο και ωραίο ποδόσφαιρο με τον κ. Βαλβέρδε και ένας από τους λόγους, που τον επιλέξαμε είναι ότι προέρχεται από το ισπανικό πρωτάθλημα και ο τρόπος, που αγωνίζονται οι ομάδες της Ισπανίας είναι καλύτερα προσαρμοσμένος για τα δεδομένα της χώρας μας. Είμαι ενθουσιασμένος με την συμφωνία και θέλω να ευχαριστήσω τον Γιάννη Χρυικόποπουλο και τον Θοδωρή Γιαννίκο, γιατί βοήθησαν στη συμφωνία. Ο Βαλβέρδε υπέγραψε διετές συμβόλαιο, θα μείνει για 2 μέρες και θα μιλήσουμε για θέματα που αφορούν την ομάδα. Μαζί με τον Βαλβέρδε θα έρθει ο βοηθός του και θα φέρει και έναν γυμναστή. Ελπίζουμε, ότι η χώρα μας, οι φίλαθλοι μας θα υποδεχτούν με αγάπη και θα τον βοηθήσουν να αγαπήσει την χώρα μας και να μείνει κοντα μας όσο το δυνατόν περισσότερο χρόνο."
    Ο Σωκράτης Κόκκαλης μίλησε και για το μέλλον του Λούα Λούα στο λιμάνι: "Ο Λούα Λούα έχει συμβόλαιο με την ομάδα, σίγουρα θα συζητήσει με τον Βαλβέρδε, που θα του εξηγήσει κάποια πράγματα. Είναι ένας παίκτης με ικανότητες. Θα συζητήσει με τη διοίκηση για κάποια πράγματα, που έχουν σχέση με τη συμπεριφορά του. Εμείς το βοηθήσαμε σε ένα πρόβλημα υγείας, που αντιμετώπιζε, για να μπορέσει να παίξει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Αυτό βέβαια θα γίνει εφόσον αξιολογηθεί από τον κ. Βαλβέρδε, εγώ δεν είμαι προπονητής. Ο κ. Βαλβέρδε θα εισηγηθεί για τους παίκτες, που θέλει να αποκτηθούν και στη συνέχεια θα δούμε τι θα γίνει με αυτές τις περιπτώσεις".

    *Οπως ανακοινώθηκε το απόγευμα της Τετάρτης (11/6) από την ΠΑΕ Ολυμπιακός στο τεχνικό επιτελείο της ομάδας θα ενταχθούν οι συνεργάτες του Ερνέστο Βαλβέρδε, Iον Aσπιάθου (Βοηθός προπονητή) και Χοσέ Aντόνιο Ποθάνκο (γυμναστής).

    http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=13899
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Πεμ Ιουν 12, 2008 5:43 pm

    Μαύρη ζώνη με 2 (Βλά)νταν

    Σε προφορική συμφωνία με τον Βλάνταν Ίβιτς ήρθε στην διάρκεια του σημερινού πρωινού η ΠΑΕ ΠΑΟΚ για συμβόλαιο δύο ετών επιβεβαιώνοντας την φημολογία περί έκπληξης στην διάρκειας της σημερινής μέρας για τον χώρο της μεσαίας γραμμής με το μόνο που απομένει είναι η επίσημη ανακοίνωση.Ο Σέρβος χαφ παραμένει λοιπόν κάτοικος Θεσσαλονίκης μετακομίζοντας από τον Άρη στον ΠΑΟΚ και αποτελώντας την τρίτη μεταγραφή της ομάδας στην διάρκεια του καλοκαιριού. Όπως είναι γνωστό είχαν προηγηθεί αυτές του Κώστα Χαλκιά και του Ηλία Αναστασάκου.

    Ο Βλάνταν Ίβιτς λοιπόν στην συνάντηση της Τρίτης μεταξύ του αδερφού και εκπροσώπου του Ίλια Ίβιτς με τον πρόεδρο της ΠΑΕ Άρης, Λάμπρο Σκόρδα, υπήρξε διαφορά στο οικονομικό για το νέο του συμβόλαιο. Αυτή είχε σαν αποτέλεσμα οι δύο πλευρές να μην έρθουν σε συμφωνία και δύο μέρες όμως αργότερα ο Σέρβος χαφ να τα βρει με την ΠΑΕ ΠΑΟΚ για συμβόλαιο και πάλι δύο ετών.

    Με την εξέλιξη αυτή ο Ίβιτς παραμένει κάτοικος Θεσσαλονίκης μετακομίζοντας από το "Κλεάνθης Βικελίδης" στο γήπεδο της Τούμπας ακολουθώντας το δρόμο που χάραξε πριν από λίγες μέρες ο Κώστας Χαλκιάς. Ρόλο στην συμφωνία του Σέρβου χαφ έπαιξε και η παρουσία του Φερνάντο Σάντος στην τεχνική ηγεσία του "Δικεφάλου" με τους δύο να είχαν συνεργαστεί στο παρελθόν στην ΑΕΚ.

    Πλέον στον ΠΑΟΚ μετά την απόκτηση του Ίβιτς φαίνεται πως θα στρέψουν την προσοχή τους στην ολοκλήρωση αυτής του Γεράρδ Λόπεζ. Για το λόγο αυτό ο Ζήσης Βρύζας είχε χθες νέα επικοινωνία με τον Ισπανό μέσο που τον ενημέρωσε ότι παραμένει στις ΗΠΑ συνεχίζοντας τις διακοπές του μέχρι το Σάββατο.

    Ο Γεράρδ μάλιστα τόνισε χαρακτηριστικά στον τεχνικό διευθυντή της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ότι: "Μετά από το Σάββατο πείτε μου ποια ημέρα βολεύει για να έρθω στη Θεσσαλονίκη να οριστικοποιήσουμε και να επισημοποιήσουμε τη συμφωνία που κάναμε προφορικά την περασμένη εβδομάδα", και κατέληξε: "Εγώ είμαι έτοιμος όταν μου πείτε να έρθω στη Θεσσαλονίκη για να υπογράψω το νέο μου συμβόλαιο".

    Λόγια που φανερώνουν ότι ο Ισπανός μέσος θεωρεί τον εαυτό του ήδη ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ. Αυτό που απομένει να φανεί πλέον είναι το πότε θα έρθει στην Θεσσαλονίκη ώστε να περάσει από τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις και να υπογράψει το συμβόλαιό του διετούς χρονικής διάρκειας.

    Στις αρχές της ερχόμενης εβδομάδας εξάλλου αναμένεται να ακολουθήσουν δύο ακόμη μεταγραφές για τον ΠΑΟΚ. Ενός κεντρικού αμυντικού και ενός διεθνή επιθετικού με τους οποίους υπάρχουν προχωρημένες επαφές και είναι πολύ πιθανό αμφότεροι να ανακοινωθούν την Δευτέρα.

    Κατά τα άλλα στάσιμο παραμένει το θέμα του δανεισμού των τριών ποδοσφαιριστών της Πόρτο. Συγκεκριμένα των Αντράντε, Κάζμιερτσακ και Βιερίνια παρά την προφορική συμφωνία που έχει επέλθει. Αυτό γιατί οι πρωταθλητές Πορτογαλίας ασχολούνται και δικαιολογημένα με την απόφαση της UEFA και αποκλεισμό από το Champions League της επόμενης αγωνιστικής περιόδου.

    Στον ΠΑΟΚ μάλιστα δείχνουν διατεθειμένοι να περιμένουν μέχρι αύριο πριν στραφούν σε άλλες λύσεις ώστε να μην χαθεί χρόνος αναφορικά με τις άλλες λύσεις που είναι στα υπόψη του Φερνάντο Σάντος.

    http://www.sport24.gr/html/ent/216/ent.238216.asp
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Δευ Σεπ 01, 2008 2:49 pm

    Kαλή χρονιά!

    Το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς είχε κιτρινόμαυρη απόχρωση με τον Εντίνιο να οδηγεί την ΑΕΚ στη νίκη επί του Παναθηναϊκού. Το ένστικτο αυτοσυντήρησης και ο Ντιόγκο λειτούργησε για τον Ολυμπιακό, ενώ ο Πανσερραϊκός του Πατρίκ Ζουντί έκανε την έκπληξη απέναντι στον Ηρακλή. Τι είδαμε από την 1η αγωνιστική της Super League

    Superleague 2008-2009 Sxol1agon_010908_m


    "Κιτρινόμαυρο" το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς. Βαθιά ανάσα για την ΑΕΚ του Γιώργου Δώνη, που επέλεξε να παίξει "κλεφτοπόλεμο" μέσα στο σπίτι της και δικαιώθηκε εκ του αποτελέσματος. Μία λανθασμένη απόφαση του διαιτητή στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους της έδωσε αέρα δύο τερμάτων, αλλά αυτό θα αποτελούσε μία σοβαρή δικαιολογία, αν ο Παναθηναϊκός επέστρεφε εγκαίρως στο παιχνίδι.
    Με κατά συνθήκη χαφ-εξτρέμ η ομάδα του Χενκ Τεν Κάτε πατούσε περιοχή με περισσότερους του ενός (Σόουζα) ποδοσφαιριστές μόνο στις στημένες φάσεις και σ’ αυτές παρόντων των Κυργιάκου, Μαϊστόροβιτς τα ποσοστά επιτυχίας μειώθηκαν δραματικά.
    Πείτε το ποδοσφαιρικό εγωισμό, πείτε το ένστικτο αυτοσυντήρησης, ο Ολυμπιακός απέφυγε τα χειρότερα, γυρίζοντας ένα παιχνίδι που εξελισσόταν με τον χειρότερο δυνατό τρόπο, σε χείριστο χρόνο. Μία εντός έδρας ήττα στην πρεμιέρα, είτε αποτελούσε μαγική εικόνα με βάση την αγωνιστική εικόνα, είτε όχι, θα ήταν αλάτι στην πληγή του αποκλεισμού από το Τσάμπιονς Λιγκ.
    Το γεγονός ότι μετά την ανατροπή υπήρξαν και κάποια χρονικά διαστήματα καλού ποδοσφαίρου, ήταν αλατοπίπερο για ένα γευστικότερο δείπνο που επιθυμούν να σερβίρουν οι «ερυθρόλευκοι» στη διάρκεια της χρονιάς. Ο Αστέρας στάθηκε με αξιοπρέπεια στο πρώτο μέρος, αλλά υπέκυψε με μεγαλοπρέπεια στην επανάληψη. Αγωνίστηκε με θάρρος, αλλά του έλειψε το θράσος της περσινής χρονιάς.
    Αυτός ήταν ΠΑΟΚ. 0-2 στη «φωλιά του φιδιού» και η σεμνή τελετή έλαβε τέλος από το ημίχρονο. Αν βοήθησε η απουσία του ΟΦΗ ή ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που συνετέλεσε στην εξαφάνισή του, μένει να το δούμε στις προσεχείς εξόδους του ΠΑΟΚ, αυτές που όλα τα προηγούμενα χρόνια αποτέλεσαν την «αχίλλειο πτέρνα» του.
    Μετά τον αναπάντεχο αποκλεισμό από την Σλάβεν Κοπρίβνιτσα, ο Άρης χρειαζόταν όσο τίποτε τη νίκη στην πρεμιέρα. Ο Λεβαδειακός δοκίμασε τα όρια της υπομονής παικτών και εξέδρας, αλλά στο φρεσκάρισμα που επιχείρησε ο Ερνάντεθ με την έναρξη του δευτέρου μέρους, δεν είχε απάντηση, δεν είχε εναλλακτικές λύσεις. Το τελικό 2-0 ήταν και δίκαιο και το ενδεδειγμένο φάρμακο για την ανάνηψη του «αρρώστου».
    Η Ξάνθη δεν είναι αμελητέα ποδοσφαιρική οντότητα και η εκτός έδρας νίκη της στη Νέα Σμύρνη, δεν είναι από τα αποτελέσματα που δικαιολογούν τη χρήση του όρου «έκπληξη». Είναι όμως ένα αποτέλεσμα που δεν δικαιολογείται από την αγωνιστική εικόνα, αφού ο Πανιώνιος ήταν σαφώς ανώτερος, είχε ευκαιρίες για να πετύχει ένα ή περισσότερα τέρματα, αλλά σταμάτησε πάνω στον εντυπωσιακό Γκσπούρνινγκ.
    Δεν «τρίτωσε» το κακό. Ο Θρασύβουλος απέκλεισε με δύο νίκες πέρσι στο κύπελλο τη Λάρισα και επισκέφθηκε τη θεσσαλική πόλη μάλλον φοβισμένος για το ενδεχόμενο… αντιποίνων. Οι «βυσσινί» δεν χαρίστηκαν και το 3-0 λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ήταν απολύτως ενδεικτικό των διαθέσεων των δύο πλευρών.
    Ο Ηρακλής, μετά τις διοικητικές… μεταγραφές και φιλοξενώντας τον νεοφώτιστο Πανσερραϊκό απέκτησε μία αδικαιολόγητη ευφορία φαβορί, την οποία και πλήρωσε κόντρα στους Σερραίους. Οι φιλοξενούμενοι δικαιολόγησαν απόλυτα αυτούς που πιστεύουν, ότι το καλύτερο ξεκίνημα για έναν νεοφώτιστο είναι ένα εκτός έδρας παιχνίδι, ακριβώς γιατί δεν φορτώνονται με το άγχος της πρεμιέρας και δεν έχουν απολύτως τίποτε να χάσουν. Ο Πανθρακικός έκανε… σεφτέ στα γκολ, αλλά όχι και στους βαθμούς.
    Καλορίζικος στην Superleague, αλλά με τόσα αμυντικά λάθη η μακροημέρευση θα είναι ένα εξαιρετικά δύσκολο έργο. Στον αντίποδα, ο Εργοτέλης τιμώρησε αυτά τα λάθη, με την ίδια ωμότητα που τον τιμωρούσαν οι αντίπαλοι στην πρώτη του χρονιά στη «μεγάλη κατηγορία». Για τους Κρητικούς, η συμμετοχή τους στην Superleague δεν είναι πια γιορτή, αλλά υποχρέωση και το δείχνουν.

    http://www.contra.gr/Columns/Comment/210698.html
    Bill xanthi
    Bill xanthi
    Bill the "Co-Αφεντικό"
    Bill the


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1095
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Παναθα,Ξάνθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 02/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από Bill xanthi Δευ Σεπ 01, 2008 2:53 pm

    καλά ο πάο ηταν γτπ (για τα πανηγύρια που πήγε το μυαλό σας [που λέει και ο Μηνάς])...ΤΕΛΟΣ

    όσο για την άλλη ομαδα την Ξάνθη και το γκολ τηε τύφλα να χει ο Μπέκαμ.. ΤΕΛΟΣ
    Petrominas
    Petrominas
    Super Moderator
    Super Moderator


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 98
    Τόπος : Ηρακλειο(οριτζιναλ)
    Αγαπημένη ομάδα : Σεβιγια
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue199 / 100199 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 24/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από Petrominas Δευ Σεπ 01, 2008 2:58 pm

    Εχουμε και λεμε:

    Ολυμπιακος παλι μετριος στο πρωτο μερος, στο δευτερο βελτιωθηκε, μακαρι να βελτιωθει παραπανω στη συνεχεια

    Οσο για εμας, αν συνεχισουμε να κανουμε αναλογες εμφανισεις σαν αυτη με την ΑΕΚ τοτε θα μας sex στο Τσαμπιονσλι

    Ο Κυρος Β. εκανε πολλα λαθη, δλδ αν ο καθαρος χρονος παιχνιδιου ειναι 40 λεπτα τοτε καταλαβαινεις γιατι εχει τοσο αθλιο παιχνιδι qshatter

    Οσο για τον ΜΠΑΟΚ, mrgreen εκανε νικη σε μια δυσκολη εδρα( Rolling Eyes ) μακαρι να τα παει καλα. Με μια νικη απεναντι στην ΑΕΚ την επομενη αγωνιστικη απογειωνεται.. gunsfiring

    Μπραβο ρε Πανσερραικαρα hello2

    Τι γκολαρα εβαλε ο παικτης τση(σικ) Ξανθης Shocked Shocked Shocked Shocked

    Σημαντικη νικη του Εργο son19ou

    Ο Αρης απογοητευτικος(για μενα) silent
    Bill xanthi
    Bill xanthi
    Bill the "Co-Αφεντικό"
    Bill the


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1095
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Παναθα,Ξάνθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 02/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από Bill xanthi Τρι Σεπ 02, 2008 3:06 pm

    Η Ξάνθη πήρε Βάλνερ!! και τώρα παίζουμε με ΟΣΦΠ!! ωχ...
    Bill xanthi
    Bill xanthi
    Bill the "Co-Αφεντικό"
    Bill the


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1095
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Παναθα,Ξάνθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 02/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από Bill xanthi Πεμ Σεπ 04, 2008 4:04 pm

    Ο Ρεκόμπα στον Πανιώνιο


    Πυρηνικό όπλο στην Πλατεία! Ο πρώην ποδοσφαιριστής της Ίντερ, Αλβάρο Ρεκόμπα αναμένεται να υπογράψει μέσα στις επόμενες ώρες στους "κυανέρυθρους" για 2 χρόνια!

    Απίστευτο κι όμως αληθινό! Στο SPORT24 γράφαμε πριν δύο εβδομάδες στο αφιέρωμα του φετινού πρωταθλήματος:

    "Αλβάρο Ρεκόμπα: Όλα ξεκίνησαν από ένα... παιχνίδι. Η φιλική σχέση που διατηρούν Χούτος και Ρεκόμπα, έφερε τον Ουρουγουανό στην Ελλάδα έπειτα από πρόσκληση του άσου του Πανιωνίου, για έναν αγώνα "Airsoft" (κάτι σαν paintball με αντίγραφα αληθινών όπλων). Ο Χούτος, όμως σκέφτηκε και την ομάδα και πρότεινε στον Ουρουγουανό διεθνή, πρώην άσο της Ίντερ να μείνει πιο... μόνιμα στην Ελλάδα.

    Ο Χούτος έφερε τον Πανιώνιο σε επαφή με τον Ρεκόμπα και η διοίκηση του Ιστορικού, προχώρησε σε κάποιες διερευνητικές συζητήσεις με τον ποδοσφαιριστή, ο οποίος θα έμενε ελεύθερος από την Ίντερ, καθώς ήταν εκτός πλάνων για τη νέα σεζόν, όμως το κασέ του Ουρουγουανό έφερε ίλιγγο στους διοικούντες."


    Όταν γράφονταν αυτές οι γραμμές, δεν είχε φύγει για την Ένωση, ο Ράφικ Τζιμπούρ και τα 3,2 δεν είχαν μπει στα ταμεία της "κυανέρυθρης" ΠΑΕ. Έτσι τα λεφτά που ζητούσε ο Ουρουγουανός άσος για το συμβόλαιό του έμοιαζαν απλησιάστα.

    Ο Γαλλοαλγερινός τελικός πουλήθηκε στην ΑΕΚ, τα λεφτά μπήκαν στα ταμεία της ΠΑΕ και έτσι οι διαπραγματεύσεις που είχαν γίνει νωρίτερα το καλοκαίρι, πέρασαν σε άλλη βάση. Η χαώδης διαφορά που χώριζε τις δύο πλευρές φαίνεται πλέον ικανή να γεφυρωθεί και ο Αλβάρο Ρεκόμπα να αποτελέσει άμεσα ποδοσφαιριστή του Πανιωνίου.

    Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός, πως η απόκτηση του Ουρουγουανού άσου, δεν επηρρεάζεται από το μεταγραφικό... παράθυρο που έκλεισε την 1η του Σεπτέμβρη, καθώς ο πρώην ποδοσφαιριστής της Ίντερ, έχει μείνει ελεύθερος από την προηγούμενή του ομάδα και μπορεί να ενταχθεί χωρίς πρόβλημα σε άλλη, μέχρι και τις 15 Σεπτεμβρίου.

    Ο εκ των κορυφαίων Ουρουγουανών ποδοσφαιριστών (όλων των εποχών), Ρεκόμπα, αναμένεται να υπογράψει συμβόλαιο για 1+1 χρόνια, με ετήσιες απολαβές 1,2, όσα δηλαδή είχε ζητήσει και στις πρώτες διερευνητικές επαφές με την διοίκηση!


    Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
    Madrilenos
    Madrilenos
    Moving Up
    Moving Up


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 30
    Ηλικία : 33
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 16/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από Madrilenos Πεμ Σεπ 04, 2008 4:19 pm

    Ελεος.. τον ηθελε και η ΑΕΚ και ο Ολυμπιακος και πηγε στον Πανιωνιο.. τουλαχιστον δυναμωνουν οι ομαδες της επαρχιας.. κατι ειναι κ αυτο!
    dustdevil7
    dustdevil7
    Admin
    Admin


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 217
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Ιλιον
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακος
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue200 / 100200 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 02/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από dustdevil7 Πεμ Σεπ 04, 2008 10:56 pm

    Επαρχιας.... δεν θα το λεγα... Laughing Laughing Laughing
    Sapsalomenos
    Sapsalomenos
    Mod-fun zone
    Mod-fun zone


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 132
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Σερρας
    Αγαπημένη ομάδα : Πανσερραικάρα
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue110 / 100110 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 04/09/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από Sapsalomenos Πεμ Σεπ 04, 2008 11:10 pm

    Έπρεπε να έρθει στην Πανσερραικάρα lol!
    Bill xanthi
    Bill xanthi
    Bill the "Co-Αφεντικό"
    Bill the


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1095
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Παναθα,Ξάνθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 02/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από Bill xanthi Παρ Σεπ 05, 2008 1:40 pm

    εγώ θα θελα να έρθει στο χωριό μου... lol!
    Sapsalomenos
    Sapsalomenos
    Mod-fun zone
    Mod-fun zone


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 132
    Ηλικία : 29
    Τόπος : Σερρας
    Αγαπημένη ομάδα : Πανσερραικάρα
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue110 / 100110 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 04/09/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από Sapsalomenos Σαβ Σεπ 06, 2008 12:25 am

    Γτ ρε τι έχει ο Πανσερραικός confused
    Bill xanthi
    Bill xanthi
    Bill the "Co-Αφεντικό"
    Bill the


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1095
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Παναθα,Ξάνθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 02/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από Bill xanthi Σαβ Σεπ 06, 2008 8:10 am

    π'αντως όχι ότι θέλει ο Ρεκόμπα.. Laughing
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Πεμ Σεπ 11, 2008 1:53 pm

    συμφωνώ και τον bill... Δεν είναι κακός ο Πανσερραϊκός, κάθε άλλο αλλά όχι και για Ρεκόμπα ρε φίλε...
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Σαβ Σεπ 13, 2008 12:38 pm

    Μεγάλα ματς σήμερα στο πρωτάθλημα... Η Ξάνθη υποδέχεται τον Ολυμπιακό με πολλές φιλοδοξίες ( άδικα φιλοδοξεί κατά τη δικιά μου, Ολυμπιακή γνώμη... )
    Στο άλλο σημερινό παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον νεοφώτιστο άλλα πάντα υπολογίσιμο Πανθρακικό... Για να δούμε τι θα δείξει και η σημερινή μέρα...
    Bill xanthi
    Bill xanthi
    Bill the "Co-Αφεντικό"
    Bill the


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 1095
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Παναθα,Ξάνθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue5 / 1005 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 02/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από Bill xanthi Σαβ Σεπ 13, 2008 10:59 pm

    πολύ γκουχγκουχγκουχγκουχαδικαγκουχγκουχγκουχ ο οσφπ 1-0 την ξάνθη με τον διαιτητή να του δίνει όλες τις φάσεις υπέρ του..

    3-0 ο πάο την κομοτηνή..

    ηρα-οφη 1-1

    σερρες-πανιώνιος 0-1 (?) δεν το είδα μέχρι το τέλος ας επιβεβαιώσει καποιος..
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Κυρ Σεπ 14, 2008 10:33 am

    Επιβεβαιώνω εγώ... Πανσερραϊκός-Πανιώνιος 0-1... Κρίμα sapsalomene... Καλά παίξατε...
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Δευ Σεπ 15, 2008 3:39 pm

    Λοιπόν παίδες, να και τα χθεσινα αποτελέσματα...

    Εργοτέλης-Άρης 3-0 ( !!!! )

    Αστέρας Τρίπολης-Λάρισα 0-0

    Λεβαδειακός-Θρασύβουλος Φυλής 1-0

    και στο ντέρμπι της αγωνιστηκής, Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ. 1-1

    Να σημειωθεί ότι με 2 νίκες ο Εργοτέλης είναι στην κορυφή μαζί με τον Θρύλο... ( αλλά έχει καλύτερη διαφορά τερμάτων... )
    babis xanthi
    babis xanthi
    Ο Απιθίτας
    Ο Απιθίτας


    Άντρας
    Αριθμός μηνυμάτων : 647
    Τόπος : Ξάνθη
    Αγαπημένη ομάδα : Ολυμπιακός, Ξανθη
    point system :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Warn :
    Superleague 2008-2009 Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Superleague 2008-2009 Right_bar_bleue

    Registration date : 05/05/2008

    Superleague 2008-2009 Empty Απ: Superleague 2008-2009

    Δημοσίευση από babis xanthi Κυρ Σεπ 28, 2008 9:14 pm

    Μου φαίνεται πρέπει να βάλω μπρος ξανά αυτό το τόπικ...

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μαρ 28, 2024 1:46 pm